اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ ، اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً
 • اجرای برنامه آموزشی شوراها ، دهیاران و جوامع محلی در الموت غربی

  برنامه آموزشی شوراها ، دهیاران و جوامع محلی در رابطه با حفظ طبیعت و محیط زیست در بخش الموت غربی اجرا می شود. به گزارش روابط ...

  IMG_20170831_083810

  برنامه آموزشی شوراها ، دهیاران و جوامع محلی در رابطه با حفظ طبیعت و محیط زیست در بخش الموت غربی اجرا می شود.
  به گزارش روابط عمومی بخشداری الموت غربی ،اداره کل محیط زیست استان قزوین از اجرای این پروژه در راستای پروژه حفاظت از گوشتخواران قزوین در این بخش خبر داد.

  مدیر پروژه حفاظت ازگوشتخوان قزوین گفت : مناطق روستایی بخش عمده ای از جمعیت و عرصه های طبیعی کشور را به خود اختصاص داده است و جامعه روستایی نقش اساسی در حیات اقتصادی و اجتماعی کشور دارد که با توجه به اهمیت جایگاه جامعه روستایی در کشور و مشکلات و چالش هایی که این جامعه در فرایند توسعه خود با آن مواجه است، شناخت و تحلیل ویژگی های برنامه ریزی توسعه روستایی در کشور و پرداختن به کلیه ابعاد آن ضرورت تام دارد.
  حسن پیشوایی افزود: امروزه برنامه های مختلفی برای توسعه مناطق روستایی توسط دولت تدوین و به اجرا در می آید. در این بین توجه به محیط زیست روستا در فرایند برنامه ریزی توسعه روستایی برای مجموعه نظام مدیریت روستایی ضروری است ، به گونه ای که میتوان برآیند برنامه های توسعه را در بهبود کیفیت محیط زیست روستایی مشاهده نمود.
  وی گفت : شوراها و دهیاران به عنوان اصلی ترین ارکان مدیریت روستایی در حفظ محیط زیست روستاهای کشور نقش قابل توجهی دارند و طبق قانون یکی از وظایف دهیاران که اولین وظیفه ایشان نیز است، حفاظت از محیط زیست روستایی و توجه به موازین زیست محیطی است.

  پیشوایی در ادامه خاطرنشان کرد : پروژه حفاظت از گوشتخواران قزوین با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین با تدوین برنامه های راهبردی بلند مدت حفاظتی برای گونه های بارز و در معرض تهدید، در تلاش برای حساس سازی مردم، افزایش آگاهی محیط زیستی و تغییر نگرش جوامع محلی نسبت به گوشتخواران است که از مهمترین اهداف این برنامه، آشنایی شوراها و دهیاران با محیط زیست و حیات وحش منطقه، حفاظت و مدیریت صحیح آن و کنترل منابع آلاینده و روش های جلب مشارکت حداکثری مردم در حفاظت از محیط زیست روستایی است.

  00

  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  بخشدار الموت غربی

  اکبر رحمتی بخشدار رودبار الموت غربی
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات