اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ ، اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً
 • بازدید فرماندار قزوین از منازل مسکونی آسیب دیده از زلزله در روستای آکوجان بخش الموت غربی

  فرماندار قزوین از منازل مسکونی آسیب دیده از زلزله اخیر در روستای آکوجان بخش رودبار الموت غربی بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی بخشداری رودبار الموت ...

  IMG_0937

  فرماندار قزوین از منازل مسکونی آسیب دیده از زلزله اخیر در روستای آکوجان بخش رودبار الموت غربی بازدید کرد.

  به گزارش روابط عمومی بخشداری رودبار الموت غربی، در این بازدید که مدیر کل مدیریت بحران استانداری و جمعی از مدیران استان و شهرستان حضور داشتند سید علی موسوی فرماندار قزوین از چند واحد مسکونی آسیب دیده در روستای آکوجان که بر اثر زلزله اخیر شهرستان لنگرود دچار خسارتی شده بود بازدید و بر لزوم تلاش دستگاه های امدادی در خصوص اسکان موقت و تسریع در تکمیل روستای جدید آکوجان تاکید کرد.

  اختصاص شش میلیارد ریال به منظور اجرای فاضلاب روستای جدید آکوجان، پرداخت تسهیلات به مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی و تکمیل واحدهای نیمه کاره از محل منابع بنیاد مسکن از جمله مصوبات بازدید فرماندار قزوین از روستای آکوجان بود.

  ایرج زاهدپور مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین هم در این بازدید نسبت به افزایش اعتبارات لازم به منظور تسریع در انتقال مردم از واحدهای مسکونی آسیب دیده به روستای بازسازی شده و ایجاد زیر ساخت های لازم در این زمینه قول مساعد داد.

  اکبر رحمتی بخشدار الموت غربی هم در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی اظهار داشت: بافت قدیم روستا آکوجان به دلیل قرار گرفتن در نقطه خیزشی همواره در  بلایای طبیعی مورد تهدید بوده است که بر اثر وقوع زلزله اخیر شهرستان لنگرود استان گیلان ۸۹ واحد مسکونی دچار خسارت جدی شده است.

  بخشدار الموت غربی قرار داشتن روستای قدیم آکوجان در مسیر حرکت سنگ های بالا دست این روستا را از دیگر دلایل جابه جایی آن اعلام و اضافه کرد: امیدواریم با تامین منابع ، ضمن ایجاد زیرساخت های لازم زمینه انتقال اهالی به روستای جدید فراهم شود.

  یاد آور می شود  : روستای آکوجان با  ۹۳۲ نفر جمعیت بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۶ ، از توابع بخش الموت غربی در شهرستان قزوین است.

  00

  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  بخشدار الموت غربی

  اکبر رحمتی بخشدار رودبار الموت غربی
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات