اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ ، اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً
 • بخشدار الموت غربی:دهستان رجایی دشت، مرکز تولید خرمالو در استان است؛

  بخشدار الموت غربی از تولید بیش از ۵۲۰ تُن خرمالو در باغات دهستان رجایی دشت این بخش در سال جاری خبر داد. اکبر رحمتی به خبرنگار ...

  photo_۲۰۱۷-۱۱-۰۴_۱۷-۳۴-۰۲photo_2017-11-04_17-35-29

  بخشدار الموت غربی از تولید بیش از ۵۲۰ تُن خرمالو در باغات دهستان رجایی دشت این بخش در سال جاری خبر داد.

  اکبر رحمتی به خبرنگار ولایت گفت: در حدود ۵۲ هکتار از باغات این بخش در شهرستان قزوین، میوه خرمالو تولید می شود. دهستان رجایی دشت بخش الموت غربی، مرکز تولید خرمالو در استان به شمار می رود.

  وی با اشاره به اینکه روستاهای هریف، کلین، قسطین‌رود، کارنچال، قسطین‌لار، کمال‌آباد، صفرین، فانفین، رجایی دشت، حسن‌آباد، کُلین، هریان، کتکان عمده تولید کننده‌های خرمالو در بخش الموت غربی هستند؛افزود: عملیات برداشت از سطح باغات خرمالوی دهستان رجایی‌دشت، با عملکرد ۱۰ تُن در هکتار در سال جاری آغاز شده است.

  بخشدار الموت غربی، اضافه کرد: خرمالوی تولیدی درباغات بارور الموت غربی به خاطر نوع آب و هوا، از حیث طعم و کیفیت منحصر به فرد بوده و به دلیل اینکه، محصولی ارگانیک بوده، آفت‌زده نمی‌شود و درخت‌های آن نیز نیازی به سمپاشی ندارد.

  رحمتی با بیان اینکه، محصول خرمالوی تولیدی در الموت غربی، از نوع «کَن» بوده و علاوه بر شیرینی دارای پوست نازک است؛ خاطرنشان کرد: براساس اعلام کارشناسان، خرمالو میوه‌ای پاییزی است که دارای خواص دارویی بسیار زیادی از جمله خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد‌سرطانی است که به دلیل وجود رنگدانه‌های نارنجی و قرمز برای همه گروه‌های سنی توصیه می‌شود.

  00

  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  بخشدار الموت غربی

  اکبر رحمتی بخشدار رودبار الموت غربی
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات