اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ ، اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً
 • برداشت شش تن گل گاو زبان از مزارع الموت غربی در سالجاری

  امسال شش تن گل گاو زبان از مزارع بخش رودبار الموت غربی برداشت می شود. به گزارش روابط عمومی بخشداری رودبار الموت غربی ، با آغاز ...

  IMG_20170526_221622

  امسال شش تن گل گاو زبان از مزارع بخش رودبار الموت غربی برداشت می شود.

  به گزارش روابط عمومی بخشداری رودبار الموت غربی ، با آغاز فصل برداشت گل گاوزبان از اواخر خرداد ماه سالجاری پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت در اواخر تیر ماه  شش تن گل گاو زبان از مزارع بخش رودبار الموت غربی برداشت شود.

  از حیث میزان برداشت محصول و کیفیت آن بخش رودبار الموت غربی در استان قزوین مهم ترین منطقه تولید گل گاو زبان در کشور است.

   

  هم اکنون ۱۷ هکتار از اراضی بخش رودبار الموت غربی در روستاهای سفید آب ، لتر ، پراچان ، گرمک ، یارود ، یوج ، عباسک ، کلمین ، سنبل آباد ، ازگنین علیا و سفلی به کشت گل گاو زبان اختصاص دارد و میانگین برداشت از این مزارع در هر هکتار  ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلوگرم است.
  IMG_3639

  با توجه به ارتفاع منطقه الموت از سطح دریا، محصول تولیدی گل گاو زبان در این منطقه از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است.

  گیاه گل گاو زبان به دلیل دارا بودن مقادیر چشمگیر پتاسیم و کلسیم ،موجب تحریک بدن شده، تبادلات سلولی را تنظیم و سیستم اعصاب را آرام می کند و برای درمان ناراحتی‌های اعصاب به کار می‌رود.

  جوشانده و دم کرده گیاه دارویی گل گاو زبان حواس پنجگانه را تقویت کرده و بسیار نشاط ‌آور، کاهنده غم و اندوه، ضد وحشت و اضطراب است و می‌تواند حواس ‌پرتی را رفع و تنگی نفس ناشی از آشفتگی ذهنی را بهبود بخشد.

  IMG_20170526_221919

  خواص ضد سرطانی و تصفیه کننده خون از مهمترین خواص گیاه گل گاوزبان است و این گیاه ضد حساسیت، ضد‌روماتیسم و ضد التهاب می باشد و علاوه بر خواص درمانی فوق تصفیه‌کننده ‌خون، ضداسپاسم، مقوی قلب و عروق، نرم‌ کننده مجاری تنفسی است.

   

  10

  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  بخشدار الموت غربی

  اکبر رحمتی بخشدار رودبار الموت غربی
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات