اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ ، اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً
 • چهار درخت گردوی روستای یارود در آستانه ثبت ملی

  اداره کل میراث فرهنگی استان اعلام کرد: چهار درخت گردوی کهنسال روستای یارود واجد شرایط ثبت ملی است. به گزارش روابط عمومی بخشداری الموت غربی،بر اساس ...

  photo_۲۰۱۷-۱۱-۱۱_۲۱-۰۴-۱۶
  اداره کل میراث فرهنگی استان اعلام کرد: چهار درخت گردوی کهنسال روستای یارود واجد شرایط ثبت ملی است.
  به گزارش روابط عمومی بخشداری الموت غربی،بر اساس این گزارش پرونده ثبتی درختان گردوی کهنسال روستای یارود مراحل نهایی را طی می کند و به زودی ثبت خواهد شد.
  اکبر رحمتی بخشدار الموت غربی هم ضمن قدردانی از فعالیت های میراث فرهنگی در زمینه ثبت درختان کهنسال این بخش به عنوان آثار طبیعی ملی اظهار داشت: دو اصله درخت گردوی روستای یارود پارسال به عنوان کهنسال ترین و بزرگترین درخت گردوی کشورثبت ملی شد.
  رحمتی در ادامه با اشاره به وجود درختان کهنسال بسیار در روستاهای مختلف بخش الموت غربی شناسایی و معرفی این درختان به میراث فرهنگی به منظور ثبت در زمره آثار ملی را از جمله برنامه های پیش بینی شده در این بخش اعلام و اضافه کرد: تا کنون هشت اصله از درختان بخش الموت غربی ثبت ملی شده است که از این تعداد دو اصله آن گردو، چهار اصله آن چنار و دو اصله آن ارس است.
  بخشدار الموت غربی در بخش دیگری از سخنانش وجود بقعه امامزاده علی اکبر روستای یارود را به عنوان جاذبه زیارتی این منطقه اعلام و تصریح کرد: با توجه به فرهنگ اصیل عزاداری و سنت های محلی در گرامیداشت ایام ماه محرم و صفر هر ساله هزاران نفر از مناطق مختلف برای شرکت در مراسم ماه محرم به این روستا مسافرت می کنند.
  رحمتی مراسم سنگ جوش روستای عباسک و باغهای فندق و مزارع گل گاوزبان در روستاهای سفید آب ،کلمین، عباسک، گرمک، کلایه و یارود را از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه بر شمرد و گفت: غار و آبشار روستای سفید آب و درخت ارس کهنسال روستای کلایه از جمله مناظر گردشگری است که زمینه جذب طبیعت گردان را از مناطق مختلف به این منطقه دارد.
  بخشدار الموت غربی ابراز امیدواری کرد:با توسعه زیرساخت های گردشگری از جمله بهسازی راه ها و ایجاد اقامتگاه های محلی زمینه افزایش جذب گردشگران دراین منطقه فراهم آید.
  یادآور می شود بخش الموت غربی حد فاصل بین شهرستان قزوین از سمت جنوب و استان های مازندران و گیلان  به ترتیب از سمت شمال شرق و شمال غرب از جمله مناطق مستعد گردشگری در استان قزوین است که به دلیل قرار گرفتن در رشته کوه های البرز و برخورداری از چشمه ساران، کوه های مرتفع، باغ های گیلاس، زغال اخته، فندق، گردو و خرمالو و شالیزار های حاشیه شاهرود دارای ظرفیت های گردشگری طبیعی مناسبی است و قلعه لمبسر به عنوان بزرگترین قلعه اسماعیلیه در شمال شهر رازمیان به عنوان مرکز بخش الموت غربی قرار گرفته است.
  photo_۲۰۱۷-۱۲-۰۴_۲۳-۱۹-۲۷
  00

  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  بخشدار الموت غربی

  اکبر رحمتی بخشدار رودبار الموت غربی
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات
  تبلیغات